Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Digitals – Polaroidy modelek

W świecie modelingu obowiązują typowo branżowe nazwy określające typ fotografii z wizerunkiem modelki / modela.

Podstawowym typem zdjęć modelek są Polaroidy, zwane także Digitalami, tworzone, aby pokazać obecny wygląd modelki w najbardziej naturalny sposób.

Czym dokładnie są Polaroidy?

Polaroidy to naturalne obrazy tego, jak obecnie wygląda modelka.

Te zdjęcia były kiedyś robione na miejscu w agencji za pomocą natychmiastowych aparatów Polaroid (stąd nazwa „Polaroidy”). Były wykonywane przy prostym oświetleniu, bez edycji, aby pokazać naturalny wygląd modelki.

Obecnie Polaroidy wykonywane za pomocą aparatów cyfrowych, najlepiej na białym lub neutralnym tle.

Zdjęcia takie powinny być wykonywane przy odpowiednim oświetleniu przy zastosowaniu właściwego obiektywu, aby nie doszło do przekłamań i zniekształceń (o czym później).

Wykonuje się wiele ujęć modela, aby pokazać jego wygląd pod różnymi kątami, aby dać klientowi lub agencji dokładne odwzorowanie obecnego wyglądu modela bez intensywnego makijażu, lub edycji zdjęcia.

Dlaczego potrzebujesz digitali?

Digitale pozwalają zarówno klientom, jak i agencjom zobaczyć, jak naturalnie wygląda modelka.

Te nieedytowane obrazy są standardem w branży modelingowej.

Zdjęcia te muszą być aktualne, dlatego zazwyczaj modelki aktualizują swoje polaroidy co kilka miesięcy oraz w przypadku poważnych zmian w ich wyglądzie, takich jak zmiana koloru/stylu włosów, tatuaży, utrata/przyrost masy ciała itp.

Czy możesz samodzielnie wykonać polaroidy?

Tak! Czy potrzebujesz profesjonalnego fotografa, aby wykonać takie zdjęcia? Absolutnie nie, ale pamiętaj, że oświetlenie, długość ogniskowej obiektywu, pozowanie i kąty są kluczowe.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnych zdjęciach, skontaktuj się z fotografem który ma w tym doświadczenie, np. współpracuje z agencjami modelek. Oczywiście polecamy się Sesje zdjęciowe do portfolio modelek .

Jeśli jednak chcesz samodzielnie wykonać polaroidy, oto kilka wskazówek:

Upewnij się, że zobaczyłaś kilka moich przykładów zdjęć zamieszczonych tutaj i przeczytaj tę stronę w całości. Jeśli nie masz w domu sprzętu do oświetlenia studyjnego, szczególnie ważne jest miękkie, naturalne oświetlenie.

Nie rób selfie przed lustrem w swojej łazience. Jeśli zamierzasz zrobić te zdjęcia w domu, poproś znajomego o zrobienie zdjęć i spróbuj znaleźć białą lub jasną ścianę z dużym oknem w pobliżu, aby uzyskać naturalne światło. Miejmy nadzieję, że ściana będzie wolna od gniazdek elektrycznych i kabli i będzie odpowiednio duża, aby można było zrobić ujęcie całego ciała.

Aby uzyskać miękkie i naturalne światło idealną pogodą będzie pochmurny dzień. Zapoznaj się z wytycznymi agencji, do których chcesz aplikować, a także wyszukaj angielski zwrot „modeling digitals”, aby znaleźć przykładowe pozy, które najlepiej sprawdzają się w przypadku fotografii cyfrowej. Zachowaj naturalność, nie edytuj zdjęć i spróbuj uchwycić prawdziwą siebie! Jeśli uważasz, że jest to trudne, zarezerwuj sesję.

Wytyczne agencji modelek dotyczące polaroidów.

Ponieważ żadne dwie agencje nie mają takich samych wymagań dotyczących polaroidów, staramy się wykonać wszystkie typowe zdjęcia. Obejmuje to wiele stylów, włosy rozpuszczone i spięte, różne pozy i tak dalej.

Prawie wszystkie agencje chcą standardowego ujęcia całego ciała, ujęcia ćwierć obrotu, pod różnymi kątami i ujęcia twarzy z bliska. Te obrazy powinny być w swobodnej pozie, aby uzyskać naturalny wygląd.

Jednak niektóre agencje mogą wymagać określonych zdjęć zgodnie ze specyfikacjami/wytycznymi dotyczącymi przesyłania zgłoszeń, więc jeśli planujesz przesłać polaroidy do określonej agencji (lub wielu agencji), ważne jest, aby zapoznać się z ich wytycznymi przed naszą sesją. Jeśli mają arkusz specyfikacji lub wytyczne, przynieś te wytyczne na sesję lub prześlij je do nas pocztą elektroniczną przed sesją, abyśmy mogli zapewnić, że uzyskasz dokładnie takie ujęcia i kąty, jakich potrzebujesz.

Co ubrać do polaroidów ?

Agencje chcą naprawdę zobaczyć modelkę o naturalnym wyglądzie, aby pokazać jej cechy i kształt. Luźne, workowate ubrania są niedopuszczalne!

Najlepszym wyborem będzie prosta, dopasowana odzież w neutralnym kolorze.

KOBIETY:

W przypadku modelek zorientowanych na modę, idealnie będą czarne obcisłe dżinsy lub legginsy i dopasowany top w neutralnym kolorze — sugerujemy czarny. Na odzieży nie powinno być napisów i innych rozpraszaczy uwagi.

W przypadku modelek fitness lub strojów kąpielowych, świetnym rozwiązaniem będzie czarne bikini, aby pokazać kształt ciała, a czarne szpilki są idealnym uzupełnieniem tego stylu.

Wysokie obcasy są zalecane, ale nie wymagane. Są one akceptowalnym „oszustem”, często sprawiając, że modelki wydają się wyższe i podkreślają prawidłową postawę. W przypadku kolorów dżinsów / legginsów można bezpiecznie nosić czarne dżinsy / legginsy i dopasowany podkoszulek, który jest czarny lub biały.

Zdejmij biżuterię, oraz wszystko co może odciągnąć wzrok od Ciebie. 

Manią dziewczyn jest zakładanie gumki do włosów na rękę – pozbądź się jej.

MĘŻCZYŹNI:

W przypadku modeli zorientowanych na modę, mężczyźni powinni nosić dopasowane dżinsy i neutralny, dopasowany top.

W przypadku modeli fitness i strojów kąpielowych mężczyźni często wybierają bokserki.

Celem polaroidów jest zwrócenie uwagi na Ciebie, a nie Twoją odzież, dlatego jaskrawe kolory, nadruki, logotypy marek odzieżowych itp. są złym pomysłem.

Jaki wyraz twarzy najlepiej nadaje się do polaroidów?

Często zachęcamy ludzi do bycia sobą podczas fotografowania. Oznacza to, że jeśli naturalnie często się uśmiechasz, możesz pokazać swoją osobowość na zdjęciach. Jednak w przypadku polaroidów, podobnie jak w przypadku idei bycia naturalnym i nieprzesadzania z makijażem, zazwyczaj najlepiej nie przesadzać również z pokazywaniem emocji.

Subtelne i nieformalne uśmiechy są w porządku, ale najlepiej jest zachować stonowaną minę przy większości zdjęć i pamiętaj, że chcesz pojawiać się w szerokiej gamie agencji i klientów. Zazwyczaj oznacza to bardziej profesjonalną postawę, więc należy unikać ekstremalnych póz lub wyrażeń. Zdjęcia z uśmiechem są również ważne, ale powinny one być tylko wisienką na torcie, a nie całym tortem.

A co z włosami i makijażem?

Wszystko w digitalach ma być naturalne. Oznacza to, że włosy nie powinny być przesadnie ułożone, a mocny makijaż nie jest zalecany.

Zobaczysz strony, które mówią, że absolutnie nie należy nosić makijażu, ale to dotyczy tylko bardzo rygorystycznych agencji (sprawdź wytyczne agencji, do której chcesz startować). Niezwykle lekki podkład, który daje całkowicie naturalny wygląd, jest zazwyczaj w porządku. Bez eyelinera ani ciężkiego tuszu do rzęs. Jeśli chcesz zrezygnować z makijażu, to też super, ale bardzo lekki makijaż i naturalny balsam do ust są całkowicie w porządku.

Czy Polaroidy są retuszowane w Photoshopie?

Standardowo zdjęcia tego typu nie powinny być poddawane obróbce.

W erze analogowej gotowa fotografia wychodziła z aparatu typu polaroid i nie było mowy o żadnych modyfikacjach.

Nastała era cyfrowa i każdy chciałby zostać udoskonalony. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje zdjęcia zostały zaakceptowane przez agencję, pozostaw je nienaruszone.

Oczywiście są pewne odstępstwa od reguły. Można usuwać typowo tymczasowe elementy jak np. zadrapania, otarcia, pojedyncze krosty czy strupki. Nie można natomiast pozbyć się w post produkcji rozległego trądziku (makijażystka musi wiedzieć z jaką cerą będzie miała do czynienia).

Mimo wszystko każde zdjęcie jest w pewien sposób edytowane. Nie trafia może bezpośrednio do Photoshopa, ale edytowane jest w wywoływarce RAW (np. lightroom, capture one) Podstawowa edycja to kadrowanie oraz korekta obiektywu, tak aby Twoja sylwetka nie była zniekształcona. Korygowane jest także globalne oświetlenie oraz balans bieli.

Jeśli samodzielnie będziesz robiła sobie polaroidy, pamiętaj, że im mniejsza ogniskowa obiektywu np. 20 mm, tym większe powoduje zniekształcenia. Telefon nie jest zbyt dobrym narzędziem do tego celu, ale jeśli już musisz, to rób zdjęcia na zoomie optycznym (jeśli twój smartfon ma kilka obiektywów z tyłu, to przy zbliżeniu zmienia się właśnie obiektyw)  lub skorzystaj z programu do korekcji zniekształceń.

Nazwy plików

Pamiętaj przed przesłaniem zdjęć do agencji, aby każdy z plików miał nazwę zawierającą Twoje imię i nazwisko i datę sesji: magda_nowak_polaroidy_2022-09_001.jpg zamiast dsc98474.jpg. Wysyłaj pliki przygotowane do publikacji w internecie. Jeśli agencja będzie zainteresowana, duże zdjęcia dostarczysz im mailowo, lub poprzez np. Wetransfer.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>