Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

90-60-90. Czy te wymiary modelki są aktualne?

90-60-90 to idealne wymiary kobiety wymyślone około 1920 roku.

 

Czy obowiązują one w modzie?

Nie do końca.
 

Obecny standard to: 

  • Biodra: 87-90 cm
  • Talia: 60-62 cm
  • Biust: 78-82 cm

Biodra

Najważniejszym wymiarem modelki, to poza wzrostem jej obwód bioder i tutaj nic się nie zmieniło. Idealny obwód bioder to nadal 90 cm. Problem w tym, że bioder nie mierzy się na wysokości kości biodrowych, ale w najszerszym miejscu pupy, tam, gdzie ma ona najwięcej centymetrów.
Jeśli masz w „biodrach” 87 do 90 cm, jest super. Jeśli masz mniej niż 87, to kolekcje mogą na Tobie wisieć. Jeśli masz więcej, to do nich nie wejdziesz. Oczywiście mówię tu o pokazach mody np. Fashion Week.
Jeśli jesteś bardzo wysoka i masz około 180 cm, to większe biodra nie będą stanowiły problemu, ale pokazy na ogół odpadają, chyba że kreacja jest przygotowywana specjalnie dla Ciebie (co się zdarza).
Reasumując 90 cm to rozmiar idealny i tego rozmiaru modelka powinna się trzymać. 91,92 jest OK, ale to zależy od pokazu, projektanta …
 

Talia

Idealny rozmiar to nadal 60 cm, ale mało której modelce uda się do tego rozmiaru dojść bez szkody na zdrowiu. Dlatego dopuszczalny rozmiar w przypadku pokazów to „aż” 62 cm. Trochę kpina, ale no cóż, modelką wybiegową nie może zostać każda dziewczyna. Wszystko ze względu na to, że w ten sposób skrojone ubrania wyglądają najlepiej (albo nam się tak tylko wydaje).
Tak swoją drogą, czy wiesz, że po przeprowadzeniu badań opinii wśród tysięcy mężczyzn, najbardziej podobały im się sylwetki kobiet o rozmiarze 42 (czyli ponad 77 cm w talii i ponad 104 w biodrach).
Niestety nic na to nie poradzimy i pozostaje się dostosować do tych „trendów”.
Modelki Plus Size pojawiają się oczywiście na wybiegach, ale ofert dla nich jest tak mało, że można powiedzieć, że jest to robione tylko pod publiczkę, żeby ludzie nie jęczeli, że tylko pokazuje się chudziny.
Talia to najwęższe z najwęższych miejsc, więc łatwo będzie Ci je znaleźć.
Jeśli nie spełniasz tych wymogów i brakuje ci kilka cm, to możesz to nadrobić, kręcąc sportowe Hula-Hop i robić skrętoskłony.
Lecimy dalej.

Biust

Tu się dużo zmieniło. Modelki z obwodem biustu 90 mogą znaleźć pracę tylko w pokazach branży bielizny (np. Victoria’s Secret), strojach kąpielowych i sukniach, ale w „standardowe” kolekcje z pokazów mody się po prostu nie wbiją, tak aby im nic nie wychodziło bokami czy górą. Oczywiście foty i reklamy są dla takich dziewczyn również dostępne.
Więc jaki jest ten idealny biust? 78-82 cm w najszerszym miejscu, to ideał na pokazy mody.
Biust mierzysz w miękkim, lekko wyściełanym biustonoszu, bez usztywnienia. Mierzymy miarką krawiecką ułożoną na biuście w jego najbardziej wypukłym miejscu, ale bez ściskania.
 
Dodatkowo dam Ci TIP : aby sprawdzić, jaki powinnaś nosić biustonosz, potrzebujesz dwóch rozmiarów: tego, który zmierzyłaś oraz dodatkowego. Wiele firm uważa, że powinno się ten drugi rozmiar brać z pod piersi, a Victoria’s Secret sugeruje mierzyć się nad stanikiem, tam, gdzie zaczynają się ramiączka. Później już tylko tabela rozmiarów.
 
I to by było na tyle, jeśli chodzi o 90-60-90.
Jeśli to Ci nie wystarczy, napisz w komentarzu.
Firefly miara krawiecka mierzy ubrana w czarne leginsy i czarny top kobiete na wysokosci posladkow
Pomiar obwodu bioder

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>