Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jakie zdjęcia powinny się znaleźć w Twoim portfolio modelki?

Na samym początku kariery modelki będziesz potrzebowała dwóch typów zdjęć do Twojego portfolio. Będą to „Polaroidy” oraz „Testy”

Polaroidy, to najogólniej mówiąc zdjęcia na których nie masz makijażu i które nie są później obrabiane.

Testy to zdjęcia które pokazują Twoją przemianę – czyli jest już makijaż i jakieś styliazcje.

Czym jeszcze różnią się oba rodzaje sesji? W przypadku polaroidów ubierasz najprostszy, obcisły strój, czyli czarne leginsy lub jeansy, prosty top bez rękawków oraz czarne szpilki. Podczas testów możesz sobie pozwolić na dowolną stylizację (ale musi to mieć jakiś sens).

Kolejną różnicą jest pozowanie. Podczas „Polasów” będziesz wykonywać bardzo proste pozy, aby pokazać swoją sylwetkę i twarz. Testy to pozowanie.

Podział Zdjęć w Portfolio w zależności od tego, do jakiego modelingu najbardziej się nadajesz:

  • Komercyjne: Zdjęcia o czystym i dopracowanym wyglądzie, skierowane do reklam, katalogów czy sklepów internetowych. Idealne dla modelki, która prezentuje “dziewczynę z sąsiedztwa”.
  • Edytorial: Bardziej kreatywne i artystyczne zdjęcia, które znajdziesz w magazynach takich jak Vogue czy Harper’s Bazaar. Przeznaczone dla modelek o unikalnej urodzie, które aspirują do pracy w wyższej modzie.
  • Wybieg: Czyli zdjęcia pokazujące jak się prezentujesz w ruchu
 
Wybór Zdjęć
Twoja agencja pomoże Ci zdecydować, które zdjęcia najlepiej pasują do Twojego stylu i celów kariery. Jeśli jeszcze nie współpracujesz z agencją, skonsultuj się z doświadczonym fotografem, który pomoże Ci wybrać kierunek sesji zdjęciowej.
 
Czego Unikać
Należy unikać zdjęć z nagością zakrytą lub aktami, ponieważ wielu klientów może nie chcieć, aby ich produkty były kojarzone z takimi obrazami.
 
Pierwsza Sesja
Jeśli to Twój debiut przed aparatem, skomunikuj to fotografowi – dobry fotograf będzie cierpliwy i pomoże Ci poczuć się komfortowo. Wybierz ubrania, które podkreślają Twoje atuty, i takie, które zakrywają miejsca, w których czujesz się mniej pewnie.
 
Dobre Nastawienie
W branży modelingu profesjonalizm i pozytywne nastawienie są kluczowe. Naucz się przyjmować konstruktywną krytykę i używać jej do rozwoju swoich umiejętności. Umiejętności takie jak joga, aktorstwo czy taniec mogą pomóc w rozwoju dobrej postawy i świadomości ciała.
 
Pamiętaj
Twój rozwój w modelingu zależy od ciągłej pracy nad sobą i otwartości na nowe wyzwania. Każde doświadczenie to szansa na naukę i pokazanie się z najlepszej strony.
 

Różnorodność Gatunków Fotograficznych w Portfolio Modelki

 
Portfolio modelki powinno być wszechstronne, aby pokazać jej zdolności adaptacyjne do różnych stylów i kontekstów, ale bez obaw – nie trzeba mieć wszystkiego na starcie.
 

Oto kilka popularnych gatunków fotografii, które warto rozważyć:

 
1. Fotografia Mody: Jest to kluczowy gatunek w portfolio każdej modelki. Fotografia mody koncentruje się na ubraniach i akcesoriach, prezentując je w sposób artystyczny i przyciągający uwagę. Sesje mogą być zarówno komercyjne, jak i bardziej kreatywne, zależnie od celu – od katalogów po edytorialne projekty w stylowych magazynach.

2. Fotografia Beauty (Uroda): Skupia się na twarzy i szczegółach takich jak makijaż i fryzury. Jest to gatunek, który doskonale eksponuje detale i subtelności w rysach modelki, idealny do pracy z markami kosmetycznymi oraz do publikacji w sekcjach beauty w magazynach.

3. Fotografia Komercyjna: Obejmuje szeroki zakres tematów, od reklam ubrań i akcesoriów po promowanie stylu życia związanego z określonym produktem. Zdjęcia komercyjne są zwykle jaśniejsze, bardziej bezpośrednie i mają za zadanie przyciągnąć uwagę konsumenta.

4. Fotografia Artystyczna: Pozwala modelce i fotografowi na eksperymentowanie z kreatywnymi ideami, które często przekraczają tradycyjne granice mody. Może to być awangardowe podejście do ubioru, nietypowe ustawienia czy ekspresyjne pozy. Fotografia artystyczna jest świetna dla modelek, które chcą pokazać swoją zdolność do wcielania się w różnorodne i wyjątkowe role.

5. Fotografia Fitness: Idealna dla modelek, które chcą podkreślić swoją fizyczną kondycję i siłę. Zdjęcia mogą pokazywać aktywności sportowe lub prezentować odzież sportową, co jest atrakcyjne dla marek fitness i zdrowego stylu życia.

6. Portrety: Klasyczne portrety pozwalają skupić się na osobowości modelki. Mogą być one formalne lub bardziej swobodne, ale zawsze skoncentrowane na wyrażaniu emocji i charakteru modelki.

7. Fotografia Ślubna: To specyficzna nisza, która może być atrakcyjna, jeśli modelka chce pokazać się w eleganckich, często bogato zdobionych strojach. Jest to również doskonały sposób na prezentację umiejętności modelki w bardziej tradycyjnych i romantycznych ujęciach.
 
Włączenie tych gatunków do Twojego portfolio pomoże pokazać Twoją wszechstronność jako modelki oraz zwiększy Twoje szanse na zdobycie różnorodnych zleceń. Pamiętaj, że każde zdjęcie powinno być wysokiej jakości i odzwierciedlać Twój profesjonalizm oraz unikalny styl. Współpracuj z doświadczonymi fotografami, którzy pomogą Ci najlepiej wyrazić Twoje umiejętności w każdym z tych gatunków.
 

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>