Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Znane Polskie Modelki i Top Modelki – aktualizacja 05.2024

W dzisiejszym artykule postanowiłem przedstawić Wam najlepsze polskie modelki.

Taki wpis pojawił się już kiedyś na tej stronie, ale nie był on do końca merytoryczny, ponieważ pokazywał sławy modelingu, bez względu na to czy odniosły one faktycznie sukces w branży mody, czy może ich sława powstała na skutek zupełnie innej działalności.

W świecie mody, nie każda ścieżka kariery prowadzi przez okładki magazynów i wybiegi największych domów mody. W ty artykule skupię się na polskich modelkach, które nie tylko zyskały międzynarodowe uznanie poprzez prestiżowe rankingi Models.com, ale także na tych, które stały się znane dzięki swojej obecności w mediach.

Top Modelki wymienione na listach Models.com

Bycie wymienionym na ogólnej liście Models.com to znak, że modelka osiągnęła nie tylko wysoki poziom profesjonalizmu, ale również zdobyła międzynarodowe uznanie. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane tym, którzy mają na swoim koncie udział w znaczących kampaniach reklamowych, współprace z renomowanymi fotografami i stałą obecność w czołowych magazynach mody.

Najlepsze z najlepszych

Lista Polek i Polaków na Models.com jest całkiem pokaźna i nie będę jej publikował w całości.

Skupię się na modelkach i modelach, którzy osiągnęli spektakularny sukces i dzięki temu zostali nominowani do list rankingowych na platformie Models.com lub na tych listach już się znalazły.

Listę tych rankingów znajdziesz TUTAJ

Przykładami takich modelek są Anja Rubik i Małgosia Bela, które nie tylko zdobyły miejsce w rankingach, ale również zdefiniowały standardy piękna na międzynarodowych wybiegach.

Osoby, które zostały nominowane do umieszczenia na specjalnych rankingach najlepszych modeli i modelek na Models.com, takich jak Top 50 Models, The Hot List czy Icons, osiągnęły wyjątkowy poziom w swojej karierze. Przedstawiciele tych rankingów nie tylko zyskali uznanie dzięki swojej pracy, ale również zdołali wnieść coś wyjątkowego do branży – czy to poprzez innowacyjność, wpływ na trendy, czy też przez trwałe i ikoniczne kampanie.

Listę najlepszych w branży modelek i modeli z polskim obywatelstwem przedstawię Ci poniżej. Jednak zanim to zrobię, chciałbym Ci pokazać inną drogę do sławy.

Media jako platforma sukcesu

Z drugiej strony, mamy top modelki takie jak Joanna Krupa, które choć mogą nie mieć tak bogatego portfolio w świecie wysokiej mody, zdobyły ogromną popularność i rozpoznawalność dzięki swojej obecności w mediach. Joanna, znana z udziału w programach telewizyjnych i jako aktywistka praw zwierząt, jest doskonałym przykładem na to, jak media mogą być potężnym narzędziem w budowaniu rozpoznawalnej marki osobistej. Jej sukces pokazuje, że charyzma i umiejętność wykorzystania platform medialnych mogą prowadzić do sukcesu równie spektakularnego jak ten osiągnięty na wybiegach.

Listy Models.com

Na listach najlepszych Top Modelek / Modeli według Models.com znalazły się następujące osoby z Polski:

według rankingów Models.com

IKONY

Anja Rubik

ICONS
Model of the year

Anja Rubik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich modelek na świecie, urodzona w 1983 roku w Rzeszowie. Swoją międzynarodową karierę modelki rozpoczęła po ukończeniu szkoły średniej, szybko zdobywając uznanie na światowych wybiegach.

Anja jest znana z pracy z czołowymi domami mody, takimi jak Gucci, Chanel, i Saint Laurent. Jej unikalna uroda i profesjonalizm zapewniły jej miejsce w czołówce modelingu, gdzie regularnie pojawia się na okładkach prestiżowych magazynów, w tym „Vogue”, „Elle”, i „Harper’s Bazaar”.

Oprócz modelingu, Anja jest również aktywna jako działaczka społeczna i założycielka inicjatywy edukacyjnej dotyczącej seksualności „SexEdPL”. Znana jest również z zaangażowania w projekty związane z ochroną środowiska i prawami zwierząt.

Anja Rubik nie tylko utrzymuje silną pozycję w modelingu, ale także rozwija swoją markę i wpływ, inspirując inne kobiety i promując ważne społeczne inicjatywy.

Małgorzata Bela

ICONS

Małgorzata Bela, znana w świecie mody jako Małgosia Bela, jest jedną z najbardziej znanych polskich modelek, która zdobyła międzynarodową sławę dzięki swojej wyjątkowej urodzie i talentowi. Urodzona w 1977 roku w Krakowie, Małgosia rozpoczęła swoją karierę w modelingu w latach 90. i szybko stała się ulubienicą czołowych projektantów i fotografów mody.

Małgosia Bela jest znana z pracy z takimi markami jak Prada, Louis Vuitton, i Chanel. Jej wyjątkowa prezencja i elegancja przyniosły jej szereg znaczących osiągnięć, w tym pojawienie się na okładkach międzynarodowych edycji magazynów „Vogue”, „Harper’s Bazaar” i „Elle”.

Poza modelowaniem, Małgosia również wykazała się jako aktorka, pojawiając się w kilku filmach i projektach telewizyjnych, co dodatkowo podkreśla jej wszechstronność jako artystki.

Znana z niezwykłej etyki pracy i profesjonalizmu, Małgosia Bela jest jedną z tych modelek, które utrzymują stałą obecność w branży mody, będąc inspiracją zarówno dla młodych modelek, jak i doświadczonych projektantów.

Daria Werbowy

ICONS

Daria Werbowy jest kanadyjsko-ukraińską modelką o polskich korzeniach, która zdobyła międzynarodowe uznanie w branży mody. Urodzona w 1983 roku w Krakowie, wychowała się w Kanadzie, gdzie rozpoczęła swoją karierę modelki.

Daria jest znana przede wszystkim ze swojej wieloletniej współpracy z marką Lancôme jako jedna z ich twarzy. Swoją rozpoznawalność zyskała również dzięki rekordowej liczbie pojawień się na okładkach międzynarodowych wydań magazynu „Vogue”, co czyni ją jedną z najbardziej cenionych modelek swojego pokolenia.

Pracowała dla czołowych domów mody, w tym Prada, Yves Saint Laurent, i Chanel, prezentując ich kolekcje na największych światowych wybiegach. Daria jest również ceniona za swoją wszechstronność w modelingu, od kampanii haute couture po główne kampanie reklamowe.

Oprócz modelingu, Daria Werbowy ma pasje związane z żeglarstwem i fotografowaniem, co często dokumentuje w swoich mediach społecznościowych. Jej niezależny duch i zamiłowanie do przygód sprawiają, że jest inspirującą postacią zarówno w branży mody, jak i poza nią.

Poniżej lista polskich modeli i modelek którzy startują w rankingach Models.com i aspirują do tytułów.

Models.com

W rankingach

Monika Jagaciak Jankic

Znana również jako Jac, Monika zyskała międzynarodowe uznanie jeszcze jako nastolatka. Jej niezwykła uroda i talent sprawiły, że stała się jedną z cenionych modelek na światowych wybiegach.

Adrian Wlodarski

Adrian zdobył uznanie na międzynarodowej scenie mody dzięki swojej pracy dla takich marek jak Dior Homme i Kenzo. Jego charakterystyczny wygląd i profesjonalizm sprawiają, że jest ceniony w branży.

Tomek Szczukiecki

Tomek jest jednym z polskich modeli, którzy zyskali międzynarodowe uznanie, pracując dla takich domów mody jak Lanvin i Prada. Jego wyjątkowa prezencja oraz zaangażowanie w projekty artystyczne czynią go rozpoznawalnym w branży.

Ola Rudnicka

Ola jest jedną z modelek, które szybko zdobyły uznanie na międzynarodowych wybiegach. Jej delikatna uroda i profesjonalizm otworzyły jej drogę do współpracy z markami takimi jak Louis Vuitton i Chanel.

Julia Banaś

Od momentu swojego debiutu Julia szybko stała się rozpoznawalna dzięki swoim występom na wybiegach dla takich marek jak Alexander McQueen i Salvatore Ferragamo. Jest również znaną postacią w kampaniach reklamowych.

Michelle Laff

Michelle jest jedną z młodszych twarzy w polskim modelingu, która zyskała międzynarodowe uznanie dzięki swojej wyjątkowej prezencji i talentowi. Mimo że jest stosunkowo nowa w branży, szybko zrobiła wrażenie na wielkich rynkach modowych.

Michelle jest zdobywczynią tytułu Model Of The Year w rankingu Models.com

Maksymilian Barczak

Max pojawiał się na wybiegach dla takich marek jak Versace i Prada, a także brał udział w sesjach zdjęciowych dla międzynarodowych edycji magazynów takich jak „Vogue” i „GQ”. Jego obecność w branży jest doskonałym przykładem, jak polscy modele mogą skutecznie konkurować i wyróżniać się na globalnym rynku mody.

Artur Chruszcz

Artur jest znany z pracy dla wielu znaczących domów mody, co obejmuje pokazy na tygodniach mody w Nowym Jorku, Paryżu, i Mediolanie, gdzie prezentował kolekcje takich marek jak Gucci i Armani. Ponadto, Artur Chruszcz jest ceniony za swoją profesjonalność i etykę pracy, co czyni go wzorem do naśladowania dla innych modeli w branży.

Magdalena Frąckowiak

Magdalena stała się twarzą wielu prestiżowych kampanii dla czołowych domów mody takich jak Chanel, Ralph Lauren, i Oscar de la Renta. Jest również znana ze swojej regularnej obecności na wybiegach wszystkich Fashion Week, gdzie prezentowała kreacje od największych nazwisk w branży, w tym od designera Karla Lagerfelda. Szczególnie wyróżniała się na pokazach Victoria’s Secret, gdzie wielokrotnie przechadzała się po słynnym wybiegu, zdobywając szerokie uznanie za swoją prezencję i charyzmę. 

Kasia Struss

Kasia jest znana z pracy z czołowymi domami mody takimi jak Chanel, Louis Vuitton i Prada. Wielokrotnie brała udział w Tygodniach Mody w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie i Mediolanie, otwierając i zamykając pokazy dla znanych projektantów. Pojawiła się na okładkach i w edytorialach wiodących magazynów mody, w tym „Vogue”, „W”, „Harper’s Bazaar” i „Numéro”, współpracując z topowymi fotografami.

Anna Jagodzińska

Anna znana jest z występów na wybiegach dla czołowych domów mody, takich jak Prada, Calvin Klein, i Chanel. Poza wybiegami, pojawiła się w kampaniach reklamowych dla takich marek jak Donna Karan, David Yurman, i Stella McCartney. Jej twarz zdobiła także okładki prestiżowych magazynów, w tym wielu edycji „Vogue”. 
Jagodzińska jest ceniona w branży za swoją elegancję i wszechstronność.

Zuzanna Bijoch

Zuzanna szybko zdobyła uznanie w branży mody, debiutując na wybiegu dla Prady w wieku zaledwie 15 lat. Zuzanna jest znana ze swojej pracy z wiodącymi markami i projektantami, w tym Louis Vuitton, Valentino, i Alexander McQueen. Jej twarz pojawiła się na okładkach prestiżowych magazynów takich jak „Vogue” i „Elle”, a także w kampaniach reklamowych dla Chloe i Dolce & Gabbana. Jest jedną z bardziej wszechstronnych modelek swojego pokolenia. 

Patrycja Piekarska

Patrycja, jako modelka zdobywająca coraz większe uznanie na międzynarodowej scenie mody, miała okazję współpracować z wieloma znanymi projektantami i markami. Pracowała m.in z Dior, Saint Laurent, Nina Ricci, Altuzarra, Giambattista Valli, Miu Miu, Valetino, Chanel. W jej portfolio znalazły się m.in. publikacje w „Vogue”, „W Magazine”, „Perfect”, „Numero”.

Maja Salamon

Maja zadebiutowała na wybiegach międzynarodowych podczas Tygodnia Mody w Paryżu i szybko stała się ulubienicą znanych projektantów i marek. Współpracowała z takimi domami mody jak Prada, Valentino i Dior, prezentując ich kolekcje na najważniejszych wybiegach świata. Pojawiła się także w wielu kampaniach reklamowych i na okładkach prestiżowych magazynów, w tym „Vogue”, „Harper’s Bazaar” oraz „Elle”

Magdalena Jasek

Magdalena zadebiutowała na międzynarodowych wybiegach i stała się obiektem zainteresowania dla wielu znaczących domów mody. Współpracowała z takimi markami jak Marc Jacobs, Valentino, i Versace, prezentując ich kolekcje na najważniejszych tygodniach mody w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie i Paryżu. Jej zdjęcia można było zobaczyć w takich publikacjach jak „Vogue”, „Harper’s Bazaar” i „Elle”.

Aneta Pajak

Aneta Pajak jest znana ze swojej współpracy z prestiżowymi markami i projektantami, takimi jak Dior, Valentino oraz Alexander McQueen. Jej obecność na międzynarodowych wybiegach, w tym na Tygodniach Mody w Paryżu, Mediolanie i Nowym Jorku, podkreśla jej status jako jednej z bardziej rozpoznawalnych modelek swojej generacji. Jej twarz pojawiła się również w licznych kampaniach reklamowych oraz na okładkach i stronach takich magazynów jak „Vogue” i „Elle”

Greg Nawrat

Greg rozpoczął swoją karierę w modelingu w Polsce, szybko zdobywając popularność i uznanie na międzynarodowych rynkach mody. Greg Nawrat współpracował z wieloma prestiżowymi domami mody, w tym z takimi markami jak Gucci, Prada, i Versace, prezentując ich kolekcje podczas najważniejszych tygodni mody w Mediolanie, Paryżu i Nowym Jorku. Pojawił się również w wielu znaczących publikacjach, w tym w edycjach „Vogue” oraz „GQ”

Modelki które zdobyły sławę dzięki mediom

Istnieje kilka polskich modelek, które, podobnie jak Joanna Krupa, zdobyły międzynarodową rozpoznawalność niekoniecznie poprzez tradycyjne ścieżki w wysokiej modzie, ale dzięki telewizji, mediom społecznościowym oraz innym formom obecności medialnej.

Joanna Krupa

Joanna Krupa to polsko-amerykańska modelka, aktorka, i działaczka na rzecz praw zwierząt, która zdobyła międzynarodową rozpoznawalność nie tylko dzięki swojej pracy w modelingu, ale również przez udział w różnych programach telewizyjnych. Urodziła się 23 kwietnia 1979 roku w Warszawie, ale większość swojego życia spędziła w Stanach Zjednoczonych.

Joanna Krupa zyskała sławę dzięki występom w reality show takich jak „Dancing with the Stars” i „The Real Housewives of Miami”. Jest również znana z licznych sesji zdjęciowych i okładek dla renomowanych magazynów, takich jak „Maxim” i „Playboy”. Poza swoją działalnością w modelingu i telewizji, Joanna jest aktywną obrończynią praw zwierząt, współpracując z organizacjami takimi jak PETA, gdzie uczestniczyła w kilku głośnych kampaniach przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt.

Joanna Krupa jest również przedsiębiorczynią; zajmuje się projektowaniem odzieży i akcesoriów dla zwierząt domowych. Jej osiągnięcia w różnych dziedzinach oraz aktywność medialna uczyniły ją jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci w polskim i międzynarodowym show biznesie.

Znana głównie z kariery w modelingu glamour i jako piosenkarka, Ewa Sonnet stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim showbiznesie. Jej obecność w mediach, a zwłaszcza w Internecie, przyniosła jej ogromną popularność, która przekroczyła granice kraju.

Ewa Sonnet

Ola Ciupa

Modelka i osobowość telewizyjna, która zyskała popularność dzięki swojemu udziałowi w programach rozrywkowych i jako uczestniczka Eurowizji. Jej kariera w modelingu jest uzupełniona przez liczne występy w telewizji, co pomogło jej zbudować silną markę osobistą.

Anna Mucha

Choć lepiej znana jako aktorka, Anna Mucha również rozwijała swoją karierę w modelingu. Jej regularna obecność w polskich mediach, zarówno w telewizji, jak i w prasie, sprawiła, że stała się jedną z bardziej rozpoznawalnych twarzy w Polsce.

Klaudia El Dursi

Po zdobyciu rozpoznawalności jako uczestniczka „Top Model” w Polsce, Klaudia El Dursi rozwinęła swoją karierę w mediach, stając się prowadzącą program „Hotel Paradise”. Jej działalność medialna przyczyniła się do budowy silnej obecności w mediach społecznościowych i na rynku modelingu.

Izabela Janachowska

Początkowo znana jako tancerka i uczestniczka programu „Dancing with the Stars”, Izabela rozwinęła swoją karierę w modelingu, ale to jej aktywność jako osobowość telewizyjna i influencerka przyniosła jej szeroką rozpoznawalność.

Marta Wierzbicka

Początkowo znana głównie jako aktorka, zwłaszcza z roli w popularnym polskim serialu „Na Wspólnej”, Marta również rozwijała swoją działalność jako modelka. Jej obecność w mediach, zarówno w telewizji, jak i na łamach kolorowej prasy, przyniosła jej rozpoznawalność poza tradycyjnymi ścieżkami modelingu.

Karolina Pisarek

Finalistka programu „Top Model” w Polsce, Karolina Pisarek szybko zyskała rozpoznawalność, która przekroczyła granice tradycyjnego modelingu, dzięki czemu stała się znana również jako influencerka. Jej profil na Instagramie przyciąga setki tysięcy obserwujących, co pokazuje jej silną obecność w mediach społecznościowych.

Julia Kuczyńska ( Maffashion )

Julia rozpoczęła swoją karierę jako blogerka modowa, stając się jedną z najbardziej wpływowych postaci w polskiej przestrzeni modowej online. Chociaż nie jest modelką w tradycyjnym sensie, jej praca z markami modowymi i obecność na pokazach mody wpłynęły na jej rozpoznawalność i wpływ w branży.

Natalia Siwiec

Choć zyskała międzynarodową sławę głównie jako „dziewczyna Euro 2012”, Natalia Siwiec wykorzystała ten moment, aby rozwijać swoją karierę w modelingu oraz jako osobowość medialna. Jej liczne sesje zdjęciowe i obecność na wydarzeniach celebryckich uczyniły ją dobrze znaną postacią w polskich mediach.

Joanna Liszowska

Znana przede wszystkim jako aktorka, Joanna Liszowska również próbowała swoich sił w modelingu. Jej obecność w telewizji i na scenie, połączona z okazjonalnymi sesjami zdjęciowymi, pomogły w budowaniu jej wizerunku jako wszechstronnej artystki.

Klaudia Halejcio

Klaudia Halejcio również jest dobrym przykładem osoby, która zdobyła rozpoznawalność poza tradycyjnymi ścieżkami modelingu. Choć jest głównie znana jako aktorka, dzięki swoim rolom w popularnych polskich serialach telewizyjnych, takich jak „Pierwsza miłość”, „Top Model” czy „Klan”, Klaudia Halejcio rozwijała również swoją karierę w modelingu. Jej obecność w mediach i na eventach celebryckich, a także aktywność w mediach społecznościowych, gdzie prezentuje swoje sesje zdjęciowe i uczestniczy w kampaniach reklamowych, dodatkowo zwiększa jej popularność.

… i wiele wiele innych znanych w szerokich lub wąskich środowiskach …

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>