Poradnik dla przyszłych modelek

blog prowadzi fotograf Grzegorz Pońc

View Categories

Kompozytka [ Comp card ]

Kompozytka (Comp Card) w Modelingu #

Kompozytka, (ang. Comp Card), to niezwykle istotne narzędzie w branży mody, szczególnie dla modelek. Stanowi ona rodzaj skondensowanego portfolio, pełniąc funkcję wizytówki biznesowej, która ułatwia promocję, reprezentację i zdobywanie zleceń dla modelek.

kompozytka comp card aktorki
przykładowa kompozytka fotomodelki

Elementy Kompozytki #

  1. Zdjęcie na Okładce: Pierwsza strona Kompozytki zawiera zazwyczaj główne zdjęcie modelki, często w pełnym rozmiarze. To właśnie to zdjęcie ma za zadanie przyciągnąć uwagę i zainteresowanie odbiorców.
  2. Wybór Zdjęć: Na kolejnych stronach znajdują się miniatury wybranych zdjęć z portfolio modelki, prezentujące jej różnorodne style, wyrazistość oraz umiejętności.
  3. Podstawowe Dane: Kompozytka zawiera również podstawowe informacje o modelce, takie jak wzrost, waga, wymiary (biust, talia, biodra), kolor oczu, kolor włosów, narodowość oraz dane kontaktowe.

Dlaczego Kompozytka jest ważna? #

  • „Kompozytka pozwala mi zaprezentować się profesjonalnie i skutecznie. To efektywny sposób na wyróżnienie się w tłumie i zainteresowanie klientów.”
    Kasia, modelka
  • „Jako agent, korzystanie z Kompozytki ułatwia mi promowanie moich modelek. To kompaktowe portfolio, które mogę łatwo przedstawić potencjalnym klientom.”
    Adam, agent modelek
  • „Kompozytka pozwala mi szybko ocenić potencjał modelki i podjąć decyzję. To praktyczne narzędzie, które przyspiesza proces wyboru.”
    Martyna, klientka agenta

Podsumowanie #

Kompozytka jest nieodłącznym elementem pracy w branży mody, stanowiąc kluczowe narzędzie dla modelek, agentów i klientów. Dzięki swojej funkcjonalności i przejrzystemu formatowi, kompozytka ułatwia promocję i wybór modelek, umożliwiając szybkie przekazywanie informacji i prezentację umiejętności w profesjonalny sposób.


Dane techniczne #

Kompozytka do rozdawania zazwyczaj drukowana jest dwustronnie na papierze kredowym błyszczącym o gramaturze 200-300g, w formacie A5 (czyli połowa A4).

Duże kompozytki – w formacie A4 pokazujesz podczas castingu, ale ich nie zostawiasz. Tu gramatura papieru jest większa (300-400g) oraz ogólna jakość papieru i wydruku jest znacznie wyższa od tych małych. Papier również kredowy błyszczący, zazwyczaj dodatkowo laminowany (aby nie ulegał zniszczeniu)

Powered by BetterDocs

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>