Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

SZPILKI – czyli chodzenie na obcasach


Jakie szpilki


Jaki chodzić


Filmiki

Jeśli chcesz zostać modelką musisz zainwestować w porządne szpiki. Przydają Ci się one nie tylko do ćwiczeń, ale także na wszystkie sesje zdjęciowe do portfolio.

Powinnaś mieć jedną parę czarnych i jedną nude (kolor ciała)

Jakie szpilki na początek ?

heels
Chodzenie w szpilkach może być nieco trudne, szczególnie jeśli nie masz wprawy. Nie martw się jednak, nauczenie się pewnego chodu na wysokim obcasie to kwestia praktyki. Postępuj zgodnie z tymi pomocnymi wskazówkami, a wkrótce będziesz kroczyć pewnie jak zawodowa modelka na wybiegu w swoich szpilkach!

Dobór odpowiednich szpilek

Wybór idealnych szpilek może być zadaniem ekscytującym, ale też wyzwaniem, szczególnie jeśli jesteś początkującą miłośniczką obuwia na obcasach. Warto pamiętać, że wybierając swoje pierwsze szpilki, lepiej zacząć od niskich szpilek lub butów o szerokim obcasie. To kluczowy krok w zdobywaniu pewności siebie na wysokim obcasie.

Dlaczego niskie szpilki lub buty o szerokim obcasie? To proste. Im bardziej wyrafinowane lub wyższe obcasy, tym trudniej utrzymać równowagę i komfort w takim obuwiu, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze szpilkami. Wybierając obuwie o niższym obcasie, dajesz sobie czas na naukę i dostosowanie się do nowego rodzaju chodzenia. Oprócz wysokości obcasa, warto zwrócić uwagę na kilka innych aspektów przy wyborze szpilek.

Przede wszystkim buty powinny być odpowiednio dopasowane do Twojej stopy. To oznacza, że nie powinny być za ciasne ani za luźne. Wygodne szpilki to te, które nie uciskają stopy, a jednocześnie nie pozostawiają zbyt dużo luzu. Budowa szpilek również ma ogromne znaczenie. Wybieraj buty, które zapewniają stabilność i wygodę.

Warto sprawdzić, czy podeszwa jest odpowiednio wyprofilowana, a materiały, z których wykonane są szpilki, są trwałe i elastyczne. Pamiętaj, że sztuka noszenia obcasów to proces, który wymaga cierpliwości i praktyki. Z czasem, gdy nabierzesz pewności siebie i zyskasz doświadczenie, możesz eksperymentować z bardziej wymyślnymi i wyższymi obcasami. Jednak na początek, zaczynając od niskich obcasów lub butów o szerokim obcasie, zyskasz solidne fundamenty, które pomogą Ci opanować tę umiejętność.

Długość stopy:

Długość stopy jest ważnym czynnikiem przy doborze wysokości obcasów. Im krótsza stopa, tym niższy obcas może być bardziej komfortowy. Dłuższa stopa pozwala na wybór wyższych obcasów, ale nadal zależy to od twojej wygody.

Przy zakupie szpilek nie zapominaj o stabilności

Kiedy stoisz przed półką z pięknymi szpilkami i zastanawiasz się, które wybrać, pamiętaj, że stabilność to kluczowa cecha każdej pary obcasów. To jedno z kluczowych kryteriów, które powinno wpłynąć na twoją decyzję zakupową.Jak sprawdzić, czy buty są stabilne?

To proste. Wystarczy delikatnie popchnąć dłonią cholewkę buta. Jeśli buty przewracają się lub wydają się niepewne, to znak, że nie zapewniają odpowiedniej stabilności. Nie warto ryzykować zakupu takiej pary, ponieważ noszenie niestabilnych szpilek może być nie tylko niewygodne, ale także niebezpieczne.

Niestabilność obuwia na obcasach może prowadzić do potknięć i upadków, czego na pewno chciałabyś uniknąć. Dlatego przed zakupem zawsze warto przetestować buty pod kątem ich stabilności. To prosta, ale istotna czynność, która pomaga zapewnić, że wybrana para spełni twoje oczekiwania pod względem zarówno wyglądu, jak i wygody.

Zatem, kiedy znowu będziesz wybierać swoje idealne szpilki, pamiętaj o tej małej próbie stabilności. To krok w kierunku pewnego i komfortowego kroku, który sprawi, że poczujesz się pewnie i pięknie w swoich nowych butach na obcasach.W używanych szpilkach czasem wystarczy wymienić flaczki na nowe, ale nie zawsze to pomaga. Czasem but jest po prostu wykrzywiony.


Jak chodzić w szpilkach – krok po kroku

Firefly Walking in Heels small steps 61565

Rób małe kroki.

Konstrukcja obcasów sprawia, że twój krok musi być krótszy niż zwykle. Zachowaj prostą postawę, wykonując mniejsze kroki, aby temu przeciwdziałać. Jak dużo dokładnie mają być krótsze kroki, zależy od wysokości obcasów i długości nóg, więc warto eksperymentować w domu, zanim wyjdziesz w obcasach w miejscu publicznym.

Unikaj kompensowania przez zginanie kolan. Zamiast tego poruszaj nogami tak, jak robiłabyś to, gdy nie chodzisz na obcasach.

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy obcas, tym krótszy krok.

Firefly Walking in Heels . Place your heel down first then roll to your toe in one fluid motion. On 1

Chodź od pięty do palców.

Jeśli jesteś początkującą użytkowniczką obcasów, być może masz naturalną chęć chodzenia od palców do pięt – odrzuć to uczucie!

Najpierw postaw piętę, a następnie w jednym płynnym ruchu przenieś ciężar ciała na palce. Gdy waga skupi się na przedniej części stopy, przesuń się do przodu, jakbyś chodziła na palcach i wykonaj kolejny krok.

Chodzenie od palców do pięt jest mniej stabilne, wygląda nienaturalnie i może prowadzić do kontuzji.
Unikaj kompensowania przez zginanie kolan. Zamiast tego poruszaj nogami tak, jak robiłabyś to, gdy nie chodzisz na obcasach.

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy obcas, tym krótszy krok.

Firefly Walking in Heels small steps 38075

Chodź powoli.

Szybkie poruszanie się na obcasach może wyglądać niezręcznie i zwiększyć ryzyko upadku. Zamiast tego, zwolnij nieco. Każdy mały krok wykonuj ostrożnie i jak najbardziej naturalnie. Może wydawać się, że idziesz nietypowo wolno, ale dla obserwatora będziesz wyglądać pewnie i zrelaksowanie!
Staraj się nie sztywnieć, jeśli czujesz, że tracisz równowagę podczas wolnego kroku.

Oczywiście na wybiegu musisz iść w rytmie muzyki, więc pewnie trzeba będzie przyspieszyć.

Firefly Animated character young fit woman. full lenght portrait 35063

Zachowaj właściwą postawę.

Trzymaj głowę wyprostowaną i ramiona uniesione, gdy chodzisz na obcasach. Stań prosto i napnij mięśnie brzucha, aby odciążyć nieco stopy. To pomoże utrzymać równowagę, zwłaszcza że obcasy skłaniają do pochylania się do przodu. Po prostu wyobraź sobie, że jest niewidzialny sznur, który utrzymuje twoją głowę wyprostowaną – jeśli się garbisz, sznur się odrywa. Staraj się nie sztywnieć, jeśli czujesz, że tracisz równowagę podczas wolnego kroku.

Oczywiście na wybiegu musisz iść w rytmie muzyki, więc pewnie trzeba będzie przyspieszyć.

Firefly anime kobieta modelka na wybiegu porusza rekoma idac rece w kieszeniach postawa wyprostow

Ręce

Przesuń ramiona do tyłu i trzymaj ręce zrelaksowane u boków, delikatnie nimi machając w trakcie chodzenia.
Jeśli nie zachowasz dobrej postawy, dolna część pleców będzie się wyginać, aby zrekompensować obcasy, co skutkować będzie bólem dolnej części pleców.

O tym napiszę jeszcze przy okazji artykułu o poruszaniu się na wybiegu

Firefly odciski stop z palcami na piasku anime 78006

Zwiększ przyczepność

W zbyt szerokich butach rozsuwaj palce stopy w bucie podczas każdego kroku. Gdy płynnie przenosisz ciężar od pięty do palców, nieco rozsuwaj palce wewnątrz buta. To pomoże zwiększyć przyczepność i równomiernie rozłożyć wagę, co ułatwi utrzymanie równowagi w miarę przesuwania ciężaru ciała.

Niektóre modelki wkładają sobie waciki między palce, jeśli buty im spadają, ponieważ specjalne wkładki możesz sobie włożyć tylko do własnego obuwia, natomiast do tych które otrzymasz na pokaz, niestety nie możesz nic przyklejać.

Firefly two shoes stilettos standing only on the heel the front of the shoe raised up 12471b

Stanie na samych obcasach

Ćwicz stanie na obcasach, aby ułatwić sobie chodzenie. Nie tylko musisz nauczyć się chodzić na obcasach, ale powinnaś również wiedzieć, jak stać na obcasach. Stań z jednym obcasem opartym obok podbicia drugiej stopy pod lekkim kątem. Przenieś cały ciężar na piętę, stając na obcasie. Kiedy stopa się zmęczy, przenieś ciężar na przód stopy.

Firefly a woman in high heels comes down the stairs anime art 38513

Schody

Schodząc po schodach w szpilkach, zaleca się stawianie stóp na płasko lub od pięty do palców, w zależności od preferencji i wygody. Wybór zależy od indywidualnej techniki i komfortu, ale oto kilka wskazówek dotyczących obu metod:

Stawianie stóp na płasko:

Schodzenie na płasko jest bardziej naturalne i często preferowane przez osoby, które nie czują się pewnie na szpilkach.
Przy tej metodzie stopa jest utrzymywana na całej powierzchni schodów, co daje większą stabilność.
To bardziej tradycyjna technika, którą wielu ludzi odbiera jako bezpieczniejszą.

Stawianie stóp od pięty do palców:

Schodzenie od pięty do palców może pomóc w utrzymaniu równowagi i stabilności, szczególnie na wyższych obcasach.
W tej technice stopa jest stawiana bardziej płasko, z piętą opuszczoną na schodzie, a palce delikatnie unoszą się w górę na kolejnym stopniu.
Jest to technika często stosowana w świecie mody, ponieważ daje bardziej elegancki wygląd i pomaga uniknąć potencjalnego zahaczania o spód sukienki lub spódnicy.
Wybór między tymi dwiema metodami zależy od twoich preferencji i umiejętności. Najważniejsze jest to, żeby zachować ostrożność i kontrolę podczas schodzenia w szpilkach, niezależnie od wybranej techniki.


Zrezygnuj z Szpilek w Czasie Wolnym

To pewnie wiecie, ale mimo wszystko dobrze jest to też stosować.

Bycie modelką to wymagający zawód, który często wiąże się z koniecznością noszenia wysokich obcasów, takich jak szpilki, na wybiegach i podczas sesji zdjęciowych. Jednak istnieją ważne powody, dla których modelki powinny zrezygnować z tych obcasów w czasie wolnym. Oto kilka argumentów, dlaczego to jest dobre rozwiązanie:

  1. Zdrowie stóp: Długotrwałe noszenie szpilek może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych związanym z stopami, takich jak odciski, bóle stóp, a nawet deformacje stóp. Dlatego modelki potrzebują okresów odpoczynku, aby pozwolić swoim stopom się zregenerować.
  1. Bezpieczeństwo: Chodzenie na obcasach, zwłaszcza na nieznanym terenie lub w nieodpowiednich warunkach, może być niebezpieczne i prowadzić do upadków i kontuzji. W czasie wolnym modelki powinny unikać takich sytuacji, aby zachować swoje bezpieczeństwo.
  1. Komfort: Szpilki nie zawsze są wygodne, a noszenie ich przez długi czas może być męczące. W czasie wolnym warto wybrać wygodne obuwie, które pozwoli stopom odpocząć i cieszyć się komfortem.
  1. Ochrona zdrowia kręgosłupa: Wysokie obcasy wpływają na postawę ciała, co może prowadzić do problemów z kręgosłupem. Modelki, które noszą szpilki w czasie wolnym, powinny pamiętać o znaczeniu utrzymania prawidłowej postawy i dbaniu o zdrowie swojego kręgosłupa.

Rezygnacja z noszenia szpilek w czasie wolnym nie oznacza, że modelki tracą swój styl. Istnieje wiele innych eleganckich i wygodnych opcji obuwia, które pozwalają na wyrażenie swojego indywidualnego stylu. To dobry krok w kierunku zachowania zdrowia i komfortu, co przekłada się na długotrwałą i udaną karierę w branży mody.


Ciekawe filmiki z Internetów

JAK CHODZIĆ NA OBCASACH ? dla zaawansowanych i starterów 😉

Poradnik Agnieszki z ShoeLove

Dzisiaj coś dla tych osób, które chcą opanować do perfekcji bieganie na szpilkach ( i obcasach, ogólnie 😉 ). Jak nauczyć się chodzić w obcasach? Jak ułatwić sobie życie na obcasach? Będzie kilka porad i kilka sztuczek 🙂 Zapraszam do oglądania! ŁAPKA W GÓRĘ dla ShoeLove jeśli się podobało!


How to walk in heels

Anglojęzyczny poradnik dla modelek i nie tylko

Learn how to walk in heels with these easy to follow steps! Feel confident walking in high heels, wedges, platforms and stilletos. The heels in this video are all available from www.ImHaute.com These tips from Kassandra Brooks will have you strutting your stuff like a model in no time!

kanał Im Haute


Jak chodzić na obcasach?

Poradnik Izabeli Janachowskiej z kanału Party & Wedding – Izabela Janachowska

Szpilki to jeden z najmocniejszych kobiecych atrybutów. Każdy z nas zna jednak ten obrazek: piękna, świetnie ubrana dziewczyna idzie ulicą i… potyka się o własne nogi. Wysokie obcasy to wyzwanie dla wielu kobiet, ale mam dla Was kilka trików, które z pewnością pomogą Wam nauczyć się poruszać się z gracją  i wdziękiem. Gotowi? Zaczynamy!profesjonalne sesje zdjeciowe dla modelek portfolio scaled 1

fotografia wizerunkowa sesje modelek grzegorz ponc

https://4models.eu/

O autorze

Grzegorz Pońc to utalentowany fotograf specjalizujący się w fotografii mody i aspektach technicznych sesji zdjęciowych. Jego precyzja i kreatywność sprawiają, że każde zdjęcie staje się nie tylko obrazem, lecz także fascynującą historią.

Grzegorz to samouk, nieustannie poszerzający swoją wiedzę poprzez lekturę, uczestnictwo w kursach oraz eksperymenty praktyczne. Jego doświadczenie i głęboka wiedza techniczna stanowią solidne fundamenty, gwarantujące doskonałe oświetlenie oraz najwyższą jakość fotografii.

W życiu prywatnym, Grzegorz to niezwykle dokładny umysł ścisły, zdolny do analizy i rozwiązywania problemów technicznych. Jego pozytywne podejście do życia sprawia, że każda sesja zdjęciowa jest nie tylko profesjonalna, lecz również przyjemna dla wszystkich zaangażowanych.

Grzegorz to nie tylko fotograf, ale również nieustannie rozwijający się artysta, który tworzy niezapomniane obrazy, pozostawiając trwałe wrażenie.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>